Strona Internetowa i katalog produktów smart systems

OPIS PROJEKTU


  • rodzaj: strona Internetowa - katalog produktów
  • data: 2016
  • język: polski

Ogólnie założenia
Założeniem projektu było przygotowanie strony Internetowej, a dokładniej katalogu produktów, który dostarczał by klientom naszego zleceniodawcy podstawowych informacji o oferowanych przez jego firmę produktach i usługach. Są to głównie profesjonalne rozwiązania do dyktowania i transkrypcji firmy Philips.
Przygotowania
Nasz zleceniodawca posiadał już stronę, ale była ona zrobiona za pomocą edytora stron dostarczanego przez jednego z dostawców usług hostingowych. Edytor ten uniemożliwiał jej przeniesienie. Niemożliwe też było wprowadzenie koniecznych modyfikacji. Jedynym wyborem było wykonanie strony od nowa. Materiały w postaci zdjęć zostały nam dostarczone. Części treści została zaczerpnięta ze starej strony, część napisana od nowa. Postanowiliśmy również skorzystać z przewodnika dla partnerów firmy Philips.
Zasięg
Strona jest skierowana na Polski rynek, toteż jedynym językiem na stronie jest język polski, ale istnieje możliwość dodania kolejnych języków w przyszłości.
Struktura
Strona została podzielona na część typowo informacyjną - sekcję w której przedstawione są przykłady użycia oferowanych urządzeń i usług część zawierającą produkty - podzielona na kategorie.
Technologie
Strona była przygotowywana jako katalog produktów, ale z możliwością rozbudowy w przyszłości do roli sklepu Internetowego. W tym celu użyliśmy bardzo przez nas lubianego skryptu sklepowego - prestashop. Po usunięciu zbędnych elementów, uzyskaliśmy szybko działającą stronę internetową z katalogiem produktów. Rozwiązanie to umożliwia stosowanie wielu kategorii i wstawienia dowolnej liczby produktów. Ponadto każdy produkt może znaleźć się w kilku kategoriach jednocześnie. Dodawanie, modyfikowanie, czy usuwanie już istniejących produktów jest wykonywane z poziomu panelu administracyjnego bez znajomości języków programowania.Kolorystyka
Korzystaliśmy z informacji dostarczanych przez firmę Philips - stosowanie znaków, kolorów oraz dla certyfikowanych partnerów. Wybraliśmy różne kolory do różnych sekcji oraz produktów, zachowując zgodność z góry ustaloną paletą barw.
Weryfikacja
Ponieważ strona jest zarejestrowana jako Efekty naszej pracy zostały sprawdzone i zaakceptowane przez pracowników firmy Philips.Dodatkowe rozwiązania
Aby móc w przyszłości rozwijać stronę w dobrym kierunku, podłączyliśmy stronę do platformy Google Analytics, umożliwiającej w trybie rzeczywistym, śledzenie zachowań osób odwiedzających stronę oraz dostarczającej wielu ciekawych informacji.
Zastosowane języki skryptowe i programowania:
  • PHP
  • SMARTY
  • HTML 5.0
  • CSS 3
  • XML