Logo WiseWolf studio

OPIS PROJEKTU


  • rodzaj: logo
  • data: 2016
  • język: polski

Ogólnie założenia
Przygotowanie znaku logo dla strony oferującej usługi tłumaczeniowe min. książek, artykułów, ofert, dokumentów, napisów do filmów oraz stron i sklepów internetowych. W projekcie określone były kolory. Logo miało być połączeniem koloru jasno- niebieskiego z żółtym lub czerwonym. Ważne też było skojarzenie z wilkiem, jednocześnie logo musiało być czytelne nawet w bardzo małym rozmiarze.
Przygotowanie
Przed stworzeniem logo zapoznaliśmy się z wymaganiami klienta, jak i logo firm obsługujących większych klientów - zależało nam, aby logo było jednocześnie przyjazne, profesjonalne oraz trochę zabawne.
Zasięg
Logo miało przemawiać zarówno do klientów w Polsce jak i poza granicami kraju, szczególnie w USA i Wielkiej Brytanii.
Konkurencja
Konkurencja na rynku tłumaczeń jest ogromna, dlatego logo miało wyglądać na dopracowane i przemyślane - tak aby usługi tej firmy były od razu kojarzone z wysoką jakością.
Kolory
Kolory logo są dobrane do siebie tak, żeby tworzyć profesjonalny wizerunek (niebieski i czarny) z zabawnym akcentem (żółty) - dodatkowo, kolor żółty prowadzi wzrok od lewego rogu logo, poprzez nazwę firmy, dlatego że jest pierwszym kolorem, który jest przetwarzany przez mózg. Klient nie zdecydował się na wersję logo z czerwienią, ze względu na niechęć do wprowadzania większej liczby kolorów, z którą się zgadzamy 🙂
logo WiseWolf studio - wersja z kolorem żółtym i czarnym

logo WiseWolf studio - wersja z kolorem czerwonym

Czcionka
Sama czcionka użyta do stworzenia liter jest bardzo nowoczesna i czysta, oraz zachowuje czytelność nawet w małym rozmiarze i na tle innym niż białe, także dzięki temu, że jest bezszeryfowa. Bardzo dobrze wygląda w parze z czcionkami szeryfowymi, które często są używane w druku dokumentów.


Znak graficzny
Agencja WiseWolf Studio ma w nazwie Wilka, dlatego też kształt logo nawiązuje do głowy wilka - oraz do kształtu serca, pokazując, że firma ta z pasją podchodzi do swojej misji wykonywania jak najlepszych tłumaczeń i usług językowych. Dodatkowo, ten znak graficzny łatwo jest rozłożyć na mniejsze części, kwadraty i prostokąty, które potem mogą być użyte do ozdabiana materiałów i strony agencji.