Logo Smart Systems

OPIS PROJEKTU


  • rodzaj: logo
  • data: 2016

Ogólnie założenia
Naszym zadaniem było przygotowanie kilku projektów logotypu dla nowej wersji strony firmy Smart Systems, oferującej głównie profesjonalne rozwiązania do dyktowania i transkrypcji firmy Philips. Firma Smart Systems posiadała już wcześniej logo, ale nie pasowało ono do nowego wizerunku firmy, ani nie nawiązywało do oferowanych usług. Musieliśmy wziąć pod uwagę, że nowe logo miało często występować w sąsiedztwie logotypu, oraz innych znaków graficznych, firmy Philips. Ponadto miało być czytelne nawet stosowane w stosunkowo małym rozmiarze.
Przygotowania
Zebraliśmy od naszego klienta materiały reklamowe firmy Philips, w tym również przewodnik dla partnerów oraz przewodnik znaków graficznych tej firmy. Aby możliwie jak najlepiej zadbać o oryginalność tworzonych projektów logo, sprawdziliśmy jakich znaków używają konkurencyjne firmy
Zasięg
Oferta firmy Smart Systems kierowana jest wyłącznie na rynek Polski, ale założyliśmy że w niedalekiej przyszłości może się to zmienić.
Konkurencja
Oferta firmy Smart Systems jest skierowana do wąskiej grupy klientów skupiliśmy się na indywidualnych szczegółach tworzonego przez nas znaku graficznego, co wpłynęło też na przyjętą przez nas formę logotypu.
Forma
Eksperymentowaliśmy z formą, łącząc znak graficzny z nazwą firmy, jak również traktując je jako obiekty które mogą występować niezależnie. Ponieważ logo miało być czytelne nawet w stosunkowo małym rozmiarze, unikaliśmy cienkich linii które po pomniejszeniu mogłyby zmieniać odbiór logotypu, bądź całkowicie zniknąć.


Kolor

Wybraliśmy czerń i odcienie koloru niebieskiego, ale bez utraty czytelności wszystkie projekty logotypu mogą być stosowane z użyciem samej czerni. Możliwe jest też zastosowanie innego koloru niż niebieski pod warunkiem że będzie on stosunkowo ciemny.Wybór
Spośród przedstawionych przez nas propozycji logo, ostateczny wybór naszego klienta padł na znak złożony z nazwy firmy oraz dużego miasta przedstawionego w postaci linii wyglądających jak graficzne przedstawienie siły dźwięku.