Logo merishop

OPIS PROJEKTU


  • rodzaj: logo
  • data: 2016
  • język: angielski

Ogólnie założenia
Celem projektu było wykonanie znaku logo dla powstającego sklepu Internetowego. Logo miało jednoznacznie wskazywać że jest powiązane ze sklepem. Preferowanym kolorem był róż, fiolet oraz czerń. Logo miało zawierać elementy wskazujące na umiarkowane ceny, kierowane do stosunkowo szerokiego grona odbiorców z naciskiem na kobiety. Ponadto logo miało tworzyć przyjazną atmosferę
Przygotowania
Zebraliśmy od naszego klienta informacje jakie mógł nam udostępnić o materiałach reklamowych, na których w przyszłości miało się znaleźć tworzone przez nas logo, a także jakiego rodzaju osoby zamierza przyciągnąć do swojego sklepu. Dostaliśmy też wstępny szkic wyglądu sklepu. Skupiliśmy się też na informacjach w jaki sposób nasz klient zamierza wyróżniać się od swojej konkurencji.
Zasięg
Ogólnie przyjęliśmy założenie że zasięg ma być globalny, ale z naciskiem na kraje anglojęzyczne i w których znajomość języka angielskiego jest powszechna.
Konkurencja
Z uwagi na bardzo duży obszar działania i dużą konkurencję, skupiliśmy się na indywidualnych szczegółach tworzonego przez nas znaku graficznego, co wpłynęło też na przyjętą przez nas formę logotypu.
Kształt
Ostateczne logo jak i jego szkice wykonane zostało w kształcie podłużnego prostokąta. Z uwzględnieniem bezpiecznych marginesów, długość jest dwa i pół raza większa od szerokości tak, aby stosunkowo łatwo można było wpasować je design sklepu czy też szablonu wiadomości e-mail.


Forma
Ponieważ głównym klientem sklepu miały być osoby poszukujące różnego rodzaju prezentów, zdecydowaliśmy że tworząc logo użyjemy stylizowanej torby upominkowej. W pierwszych szkicach logo wyrazy meri oraz shop znajdowały się z prawej strony znaku graficznego. Uznaliśmy jednak, że skoro długość obu wyrazów jest jednakowa, to możemy spróbować umieścić je po przeciwnych stronach, zachowując optyczną równowagę. Ponieważ założono że cały sklep ma być przyjazny użytkownikowi, w tym zasady w nim pasujące (regulamin, reklamacje) i zachowywać przyjazną atmosferę, poproszono nas o użycie odręcznie pisanych liter.


Kolor
Eksperymentowaliśmy z różnymi odcieniami różu jak i fioletu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zastosowanie czarnych liter będących w dużym kontraście z jasnymi tłami, na których miało się znaleźć logo, oraz ciemno różową torbę.