Alladyn strona - katalog

OPIS PROJEKTU

Dywany Alladyn - strona Internetowa / katalog ręcznie tkanych dywanów.

  • rodzaj strona/katalog
  • data 2015
  • język polski/angielski

Ogólne założenia
Strona ta została wykonana jako katalog dywanów dlatego głównym priorytetem było stworzenie podziału produktów, szablonów opisu, parametrów technicznych poszczególnych dywanów, a następnie podzielenie ich na kategorie i podkategorie, które również wymagały opisu. Ponadto jeden produkt może znajdować się w kilku kategoriach jednocześnie. Postanowiliśmy zastosować skrypt sklepu Internetowego pozbawionego min. koszyka
Przygotowanie
Nasz zleceniodawca posiadał już stronę internetową, oraz sklep internetowy wykonany wcześniej przez nas, ale chciał także stworzyć ładny katalog produktów online, który mógłby pokazywać w swoich salonach, oraz na którym można zamieszczać artykuły dotyczące historii i symboliki dywanów. Katalog ten miał zastąpić starą stronę internetową, która nie nadawała się już do przeróbki lub rozbudowy.
Zasięg
Jako że katalog miał służyć do przedstawiania oferty sklepu w Polsce, najpierw został wykonany po polsku, a dopiero potem po angielsku.
Struktura
Strona została podzielona na części z katalogiem dywanów z kategoriami oznaczającymi pochodzenie i typ dywanów, poradnikiem oraz sekcją informacyjną - dodatkowo w menu jest link do sklepu internetowego, gdzie można zamówić większośc dywanów dostępnych w katalogu.

Strona główna
Strona główna miała w dużym skrócie przedstawiać ofertę, dlatego też składa się ze slidera, na którym pokazane są nowości oraz informacje o firmie (nagrody, oferty specjalne, tworzenie dywanów na zamówienie) oraz linków do kategorii w katalogu w postaci zdjęć dywanów reprezentujących je.
CMS
Ponieważ został zastosowany system sklepowy PrestaShop ma on standardowo wstawiony moduł CMS, który w tym projekcie został użyty do stworzenia sekcji "O dywanach" i innych podstron zawierających opisy działalności. W miarę rozwoju katalogu jednak to nie wystarczało, dlatego też dodaliśmy osobny moduł pozwalający na stworzenie pełnego bloga z poziomu panelu administracyjnego.
Artykuły
Z poziomu menu dostępny jest wiec poradnik, który jest niestandardowym modułem do blogowania dodanym do systemu sklepowego PrestaShop, zmodyfikowanym przez nas na potrzeby tej strony. Moduł ten jest zoptymalizowany pod SEO oraz pozwala na dodawanie i formatowanie artykułów ze zdjęciami oraz filmami.      
Kolory
Logo firmy Dywany Alladyn jest złote, co jest jednym z powodów dla których zdecydowaliśmy się użyć brązu. Dzięki zastosowaniu ciemnego brązu i beżu strona kojarzy się z naturą i naturalnymi materiałami takimi jak wełna oraz jedwab, z których wykonane są oferowane dywany. Brąż kojarzy się też z drewnem i meblami, czyli elementami wystroju wnętrz, które wspaniale komponują się z dywanami.
Podgląd produktu
Opis poszczególnych dywanów jest bardzo szczegółowy z kluczowymi cechami przedstawionymi w czytelnej tabelce. Każdy dywan można udostępnić w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, Pinterest. Zdjęcie każdego dywanu można przybliżyć za pomocą lupy - co umożliwia zapoznanie się ze wzorem dywanu.
Stopka
Jako że katalog ma między innymi zachęcać do odwiedzin w dwóch salonach w Warszawie w stopce umieściliśmy dwie mapy, które pokazują lokalizację tych salonów. Obok nich jest informacja o adresie oraz telefon.